Jak zacząć pracę jako kierowca TAXI?

Podpisz umowę z Evelstar
Pierwszym krokiem do rozpoczęcia współpracy jest rejestracja na portalu kierowcy Evelstar i podpisanie umowy - to bardzo proste!
Krok 1
Skompletuj wymagane dokumenty
Do rozpoczęcia pracy na aplikacjach TAXI musisz uzyskać odpowiednie dokumenty. Zapoznaj się z wymaganymi dokumentami w Twoim mieście i zacznij je kompletować.
Krok 2
Skontaktuj sięz nami
Gdy zbierzesz już wszystkie wymagane dokumenty, skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się, w jaki sposób i gdzie należy złożyć dokumenty 🙂
Krok 3

Podstawowe informacje

Od 1 października 2020 roku każdy kierowca aplikacji Uber, Bolt lub Free Now zobowiązany jest do posiadania wypisu licencji taksówkarskiej, zanim więc rozpoczniesz pracę, musisz spełnić szereg wymagań i przygotować odpowiednie dokumenty. Zacznijmy jednak od definicji.

 1. Licencja taksówkarska to dokument, o który wnioskuje firma, w tym przypadku Evelstar Sp. z o.o. Licencja na przewóz osób taksówką jest wydawana na firmę i nie ma nic wspólnego z kierowcami czy samochodami. Posiadamy już wymagane licencje na każde miasto w Polsce. Nie musisz więc posiadać Licencji taksówkarskiej, nie musisz również zakładać działalności gospodarczej.

 2. Wypis z licencji taksówkarskiej to dokument, który jest wydawany przez Urząd Miasta na samochód, który jest używany przez firmę, która posiada Licencję taksówkarską. Na wypisie z licencji znajdują się tylko informacje dotyczące samochodu, kierowca w tym przypadku nie ma znaczenia – kierowca musi znaleźć się w wykazie kierowców. Oznacza to, że każdy kierowca zgłoszony w wykazie kierowców do danej licencji taksówkarskiej może używać każdego samochodu z wypisem z tej licencji. Kierowcy nie są przypisywani do konkretnych samochodów.

Zacznij od badań lekarskich i psychologicznych.

Koszt kompletu badań to ~350 zł.
– Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taksówki.
– Orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taksówki.

Nie mogą być to wyniki badań, poświadczenia badań, czy oświadczenie o przebytych badaniach. Dokument który uprawnia człowieka do pracy na stanowisku kierowcy taksówki to tylko i wyłącznie “ORZECZENIE”. Bardzo ważne jest, żeby orzeczenie lekarskie wynikało z podstawy prawnej Art. 43 pkt 2 i Art 229 § 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks Pracy tak jak na zdjęciu poniżej: (Uwaga! W Poznaniu Urząd Miasta wymaga dodatkowo Art. 39j Ustawy o Transporcie Drogowym – bez tego artykułu badania nie zostaną przyjęte przez Urząd!!)


Badania z tytułu innych artykułów (niedotyczy Poznania) nie zostaną przyjęte przez Urząd Miasta.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę, czy lekarz podbił badania dwoma pieczątkami, takimi jak poniżej:

Brak jednej z pieczątek unieważnia badania.

Należy również pamiętać, że na orzeczeniu lekarskim powinna znaleźć się informacja, że są to badania DO WYKONYWANIA pracy (a nie do PODJĘCIA, jak to często zaznaczają lekarze) – to bardzo ważne.

Żeby uzyskać wypis licencji taksówkarskiej musisz wbić pieczątkę “taxi” w dowód rejestracyjny. Bez pieczątki “Taxi” w dowodzie nie możesz wnioskować o wypis. Przegląd taxi robi się niezależnie od przeglądu technicznego, możesz więc wykonać go w dowolnym momencie. Przegląd taxi kosztuje ustawowe 43 zł.

 1. Jedź na stację kontroli pojazdów i powiedz, że potrzebujesz przeglądu pod taksówkę.
 2. Do pozytywnego rezultatu kontroli niezbędne będą:

  – Lampa taxi (nie musi być to lampa Ubera czy Bolta, może być to zwykła lampa “TAXI” dostępna na Allegro za 50 zł). Lampa musi być biała lub żółta, a napis taxi czarny. Napis powinien być widoczny z 50 metrów. Lampa musi być podłączona do zapalniczki.
  – Trójkąt ostrzegawczy
  – Apteczka spełniająca normy UE.
  – Gaśnica.
  – Zestaw kamizelek odblaskowych.
  – Koło zapasowe lub zestaw naprawczy.

  Bez tych rzeczy Stacja Diagnostyczna może nie przeprowadzić badania.

  Niektóre stacje kontroli pojazdów nie chcą wykonywać przeglądu taxi “na aplikację”. Wówczas należy poprosić szefa stacji i poprosić o sprawdzenie Poz. 964 Dziennika Ustaw 2020

  Jeśli jesteś ze Śląska, powinieneś udać się na stację diagnostyczną, z którą współpracujemy – dzięki temu masz pewność, że przegląd TAXI na aplikację zostanie wykonany. Jest to Stacja Kontroli Pojazdów TECHNIKOL znajdująca się w Katowicach przy ul. Łączna 12. Na hasło “Evelstar” za przegląd TAXI otrzymasz również kupon na myjnię oraz prezent.

 3.  Stacja diagnostyczna wyda dokument poświadczający pozytywny wynik kontroli przeglądu taxi.
 4. Z tym dokumentem udaj się do Wydziału komunikacji w swoim mieście, gdzie urzędnik wbije Ci pieczątkę “Taxi” w dowód rejestracyjny.

Kierowca wpisywany do wykazu kierowców musi przedstawić Zaświadczenie o niekaralności nie starsze niż 30 dni na dzień składania wniosku. Żeby zaświadczenie się nie “przeterminowało” nie może być starsze niż 15 dni w momencie dostarczenia do naszego biura, wnioskuj o nie jak najpóźniej. Zaświadczenie o niekaralności uzyskasz w każdym Sądzie Rejonowym w Polsce, nie musi to być sąd w Twoim mieście.

Niektóre urzędy NIE PRZYJMUJĄ elektronicznych Zaświadczeń o niekaralności, ponieważ nie dysponują systemami do ich weryfikacji, w związku z czym najbezpieczniej jest wyrobić papierową wersję zaświadczenia.

Koszt zaświadczenia KRK to ustawowo 30 zł, dokument  nie jest zwracany kierowcy, zostaje w dokumentacji w urzędzie miasta, pamiętaj więc żeby zrobić sobie wcześniej zdjęcie zaświadczenia – będzie Ci potrzebne do dodania w aplikacjach.

Zanim zaczniesz zbierać dokumenty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo w celu sprawdzenia dokumentów pobytowych!

🇵🇱 🇬🇧 🇺🇦 🇷🇺
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: biuro@evelstar.com

Pamiętaj, że aby móc rozpocząć pracę na aplikacjach TAXI, musisz posiadać polskie prawo jazdy! Jeżeli w Twoim mieście wymagane jest zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia – musi być ono przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego!

Jakie dokumenty muszę uzyskać w moim mieście?

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

Pierwszy zestaw poniższych dokumentów musi zostać w siedzibie firmy na wypadek kontroli urzędu miasta. Oznacza to, że wnioskując o wypis na same Katowice musisz przygotować jeden dodatkowy zestaw, który zostanie w biurze. Natomiast jeśli wnioskujesz o wypisy na większą ilość miast lub jeśli w przyszłości będziesz chciał składać kolejne wnioski, to zestaw pozostaje ten sam – nie ma konieczności przygotowywania dodatkowych zestawów, które mają zostać w biurze.

 • Ręcznie podpisana umowa najmu, umowę najmu należy wydrukować z portalu – zakładka UMOWY “Umowa najmu do licencjonowania”, wypisać zgodnie z danymi z dowodu rejestracyjnego i podpisać ręcznie. Należy również uwzględnić WSPÓŁWŁAŚCICIELA, który również powinien podpisać taką umowę. Jeśli samochód jest wzięty w leasingu niezbędna będzie również zgoda na użyczenie pojazdu na firmę Evelstar Sp. z o. o. od banku.
 • Ręcznie podpisana umowa zlecenie – również do licencjonowania wydrukowana z portalu.
 • 1x Kopia notarialna Zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 15 dni)
 • 1x Kopia notarialna prawa jazdy
 • 1x Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego
 • 1x Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego
 • 1x KSERO dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką TAXI

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: biuro@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Oryginał zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 15 dni, UM Białystok nie przyjmuje kopii notarialnych)
 • Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego
 • Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego
 • Kopia notarialna prawa jazdy
 • Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Umowa zlecenie i umowa najmu podpisane ręcznie
 • Zdjęcie do identyfikatora (3,5 x 4,5 cm)
  Jeżeli dotyczyZaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego!

Zebrane dokumenty wyślij do nas Pocztą Polską do biura w Katowicach:
EVELSTAR Sp. z o.o.
40-657 Katowice, ul. Zbożowa 42B

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: biuro@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Oryginał zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 30 dni)
 • Oryginał orzeczenia lekarskiego
 • Oryginał orzeczenia psychologicznego
 • Kopia notarialna prawa jazdy
 • Ksero dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Umowa najmu samochodu (podpisana ręcznie)
 • W przypadku Obcokrajowców z poza Unii Europejskiej dodatkowo wymagane będzie zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia nie starsze niż 30 dni

W celu złożenia dokumentów, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie!

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: biuro@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Kopia notarialna Zaświadczenia o niekaralności nie starsza niż 10 dni. Jeśli zaświadczenie o niekaralności jest w formie elektronicznej, to nie musisz wyrabiać kopii notarialnych. Takie zaświadczenie musi być nagrane na płytę CD, musisz również wydrukować plik .pdf znajdujący się na płycie.
 • Kopia notarialna polskiego Prawo jazdy
 • Kopia notarialna Orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Kopia notarialna Orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Kopia notarialna Dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Wydrukowana i podpisana umowa najmu samochodu (przez właściciela, bądź właścicieli znajdujących się w dowodzie rejestracyjnym)

Zebrane dokumenty dostarcz osobiście lub wyślij Pocztą Polską do naszego biura w Lublinie:
ul. Nałęczowska 36C
Lublin 20-701


Kontakt:
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: lublin@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Oryginał zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 15 dni)
 • Oryginał orzeczenia lekarskiego
 • Oryginał orzeczenia psychologicznego
 • Kopia notarialna prawa jazdy
 • Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Zdjęcie do identyfikatora (3,4 x 4,5 cm)
 • Umowa najmu samochodu (podpisana ręcznie)

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: czestochowa@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Kopia notarialna lub oryginał zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 20 dni)
 • Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego
 • Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego
 • Kopia notarialna prawa jazdy
 • Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Umowa zlecenie i umowa najmu podpisane ręcznie
 • W przypadku Obcokrajowców z poza Unii Europejskiej dodatkowo wymagane będzie zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia nie starsze niż 20 dni

Zebrane dokumenty wyślij do nas Pocztą Polską do biura w Katowicach:
EVELSTAR Sp. z o.o.
40-657 Katowice, ul. Zbożowa 42B

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: biuro@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Kopia notarialna + Ksero Zaświadczenia o niekaralności nie starsze niż 15 dni
 • 2x Ksero polskiego prawa jazdy
 • 2x Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego
 • 2x Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego
 • 2x Ksero dowodu rejestracyjnego z pieczatką TAXI
 • 2x Ksero umowy najmu (musi być podpisana przez właściciela pojazdu!)
 • 2x Ksero Umowy zlecenie
 • Zdjęcie do identyfikatora (3,5 x 4,5 cm)
  Jeżeli dotyczyZaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego!

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: krakow@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Ksero Zaświadczenia o niekaralności nie starsza niż 10 dni
  Jeśli zaświadczenie o niekaralności jest w formie elektronicznej, to nie musisz wyrabiać kopii notarialnych. Takie zaświadczenie musi być nagrane na płytę CD (w takiej samej ilości jaka jest ilość miast, o które wnioskujesz), musisz również wydrukować plik .pdf znajdujący się na płycie w ilości odpowiadającej liczbie miast.
 • Ksero polskiego Prawo jazdy
 • Ksero Orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Ksero Orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Ksero Dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: lublin@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Ręcznie podpisana umowa zlecenie – generowana na portalu Evelstar
 • Ręcznie podpisana umowa najmu – generowana na portalu Evelstar
 • 1x Kopia notarialna + Oryginał Zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 10 dni)
 • 1x Kopia notarialna prawa jazdy
 • 1x Kopia notarialna + Oryginał do wglądu orzeczenia lekarskiego (39j ustawy o transporcie drogowym)
 • 1Kopia notarialna + Oryginał do wglądu orzeczenia psychologicznego
 • 1x Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką TAXI
 • 1x Zdjęcie do identyfikatora (3,4 x 4,5 cm)
  Jeżeli dotyczyZaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego!

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: poznan@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Kopia notarialna lub oryginał zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 20 dni)
 • Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego
 • Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego
 • Kopia notarialna prawa jazdy
 • Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Umowa zlecenie i umowa najmu podpisane ręcznie
 • W przypadku Obcokrajowców z poza Unii Europejskiej dodatkowo wymagane będzie zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia nie starsze niż 20 dni

Zebrane dokumenty wyślij do nas Pocztą Polską do biura w Katowicach:
EVELSTAR Sp. z o.o.
40-657 Katowice, ul. Zbożowa 42B

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Kopia notarialna Zaświadczenia o niekaralności nie starsze niż 30 dni
 • Kopia notarialna polskiego prawa jazdy
 • Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Ksero dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: rzeszow@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Oryginał zaświadczenia o niekaralności nie starsze niż 30 dni
 • Ksero polskiego prawa jazdy
 • Ksero orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Ksero orzeczenia psychologicznegp o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Ksero dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • W przypadku obcokrajowców niezbędne również będzie Zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia, nie starsze niż 20 dni wraz z tłumaczeniem polskiego tłumacza przysięgłego na język polski

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: szczecin@evelstar.com

Do przygotowania wniosku na Trójmiasto potrzebujesz:

 • 3x Kopia notarialna zaświadczenia o niekaralności
 • W przypadku obcokrajowców niezbędne również będzie Zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia wraz z tłumaczeniem polskiego tłumacza przysięgłego na język polski
 • 3x Ksero polskiego prawa jazdy (przód i tył)
 • 3x Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • 3x Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • 3x Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • 3x Ksero uzupełnionej umowy najmu samochodu

W celu złożenia dokumentów, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie!

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: biuro@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Kopia notarialna lub oryginał zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 20 dni)
 • Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego
 • Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego
 • Kopia notarialna prawa jazdy
 • Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Umowa zlecenie i umowa najmu podpisane ręcznie
 • W przypadku Obcokrajowców z poza Unii Europejskiej dodatkowo wymagane będzie zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia nie starsze niż 20 dni

Zebrane dokumenty wyślij do nas Pocztą Polską do biura w Katowicach:
EVELSTAR Sp. z o.o.
40-657 Katowice, ul. Zbożowa 42B

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: biuro@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Zaświadczenie o niekaralności nie starsze niż 20 dni
  • (W przypadku obcokrajowców również: Zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia nie starsze niż 30 dni przetłumaczone u tłumacza przysięgłego na język polski)
 • Prawo jazdy
 • Orzeczenie lekarskie
 • Orzeczenie psychologiczne
 • Dowód rejestracyjny
 • Zdjęcie do identyfikatora (3,4 x 4,5 cm)

Do złożenia wniosku wystarczą kopie/skany dostarczone do biura oraz zdjęcie do identyfikatora. Urząd w Warszawie weryfikuje oryginały dokumentów podczas odbioru dokumentów w Urzędzie.

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: warszawa@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Kopia notarialna lub oryginał zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 20 dni)
 • Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego
 • Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego
 • Kopia notarialna prawa jazdy
 • Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Umowa zlecenie i umowa najmu podpisane ręcznie
 • W przypadku Obcokrajowców z poza Unii Europejskiej dodatkowo wymagane będzie zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia nie starsze niż 20 dni

Pobierz również poniższy dokument i wypełnij TYLKO PIERWSZY WIERSZ tabeli
(tj. Imię kierowcy, nazwisko kierowcy i podpis). Nie wypełniaj niczego innego poza tabelą.

JAK WYPEŁNIĆ PONIŻSZY DOKUMENT?

DobrzeŹle

>>> POBIERZ DOKUMENT <<<

Zebrane dokumenty wyślij do nas Pocztą Polską do biura w Katowicach:
EVELSTAR Sp. z o.o.
40-657 Katowice, ul. Zbożowa 42B

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: biuro@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Kopia notarialna Zaświadczenia o niekaralności nie starsza niż 10 dni. Jeśli zaświadczenie o niekaralności jest w formie elektronicznej, to nie musisz wyrabiać kopii notarialnych. Takie zaświadczenie musi być nagrane na płytę CD, musisz również wydrukować plik .pdf znajdujący się na płycie.
 • Kopia notarialna polskiego Prawo jazdy
 • Kopia notarialna Orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Kopia notarialna Orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca taxi
 • Kopia notarialna Dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Wydrukowana i podpisana umowa najmu samochodu (przez właściciela, bądź właścicieli znajdujących się w dowodzie rejestracyjnym)

Zebrane dokumenty dostarcz osobiście lub wyślij Pocztą Polską do naszego biura w Lublinie:
ul. Nałęczowska 36C
Lublin 20-701

Kontakt:
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: lublin@evelstar.com

Do przygotowania wniosku potrzebujesz:

 • Kopia notarialna lub oryginał zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 20 dni)
 • Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego
 • Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego
 • Kopia notarialna prawa jazdy
 • Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Zdjęcie do identyfikatora (3,4 x 4,5 cm)
 • Umowa zlecenie i umowa najmu podpisane ręcznie
 • W przypadku Obcokrajowców z poza Unii Europejskiej dodatkowo wymagane będzie zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia nie starsze niż 20 dni

Zebrane dokumenty wyślij do nas Pocztą Polską do biura w Katowicach:
EVELSTAR Sp. z o.o.
40-657 Katowice, ul. Zbożowa 42B

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o gminach ościennych, skontaktuj się z nami!
Infolinia: (+48) 577 281 001
Email: biuro@evelstar.com

Jeśli Twojej miejscowości nie ma na powyższej liście, wyślij poniższą dokumentację Pocztą Polską do biura w Katowicach:

 • Kopia notarialna lub oryginał zaświadczenia o niekaralności (nie starszego niż 20 dni)
 • Kopia notarialna orzeczenia lekarskiego
 • Kopia notarialna orzeczenia psychologicznego
 • Kopia notarialna prawa jazdy
 • Kopia notarialna dowodu rejestracyjnego z wbitą pieczątką “TAXI”
 • Umowa zlecenie i umowa najmu podpisane ręcznie
 • W przypadku Obcokrajowców z poza Unii Europejskiej dodatkowo wymagane będzie zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia nie starsze niż 20 dni

Dokumenty umieść w koszulce A4 i podpisz ją nazwą miasta, na które chcesz wnioskować o wypis z licencji taxi.

Zebrane dokumenty wyślij do nas Pocztą Polską do biura w Katowicach:
EVELSTAR Sp. z o.o.
40-657 Katowice, ul. Zbożowa 42B

Potrzebujesz pomocy?

Evelstar Sp. z o.o.

ul. Zbożowa 42b / 205

40-657 Katowice

NIP: 954 281 00 59

KRS: 0000815700

REGON: 38494955400000

Evelstar - Partner Uber i Bolt - Katowice

Biura

Telefony

Adresy e-mail